Rick Riordan: Neptunus fia (Az Olimposz hősei 2.) | értékelés
Percy Jackson visszatért – és teljesen elveszett. Mi, olvasók pontosan tudjuk, ki ő, mit tett korábban, és mennyire hiányzott az Elveszett hős lapjairól. De ő? Nem emlékszik semmire. Csak egyetlen név villan be neki: Annabeth. És ennyi elég ahhoz, hogy elinduljon
Én és a könyv
"– Ha nagy leszek, Percy Jackson leszek – közölte a kislány komoly szemmel Hazelnek."
Fülszöveg
![]() |
Kiadó: Könyvmolyképző kiadó kft.
Oldalszám: 487
Fordító: Acsai Roland
ISBN: 9789633992876
|
Percy teljesen össze van zavarodva.
Hosszú álmából felébredve a nevén kívül nem emlékszik semmire. Nagy nehezen mégis sikerül eljutnia egy ismeretlen félvértáborba. A múltjából csak egyetlen arcot tud előbányászni: Annabethét.
Hazelnek halottnak kéne lennie. Az első életét alaposan elrontotta. és a világ veszélybe került egykori ballépése miatt. Most nem kíván mást, mint hogy messzire vágtathasson a gondok elől az álmában látott csődörön.
Frank egy rakás szerencsétlenség. Nagyanyja szerint hősök leszármazottja, de ő ebből semmit sem érez. Ormótlan medvének érzi magát, különösen legkedvesebb barátja, Hazel közelében, akiben teljes mértékig megbízik. Olyannyira, hogy legféltettebb titkát is rábízza.
Mindhármuknak köze van a titokzatos Hetedik Próféciához.
A lélegzetelállítóan izgalmas történet a „másik” tábortól egészen az istenek háta mögötti földig, Alaszkáig ível. Útközben új félistenekkel ismerkedhetünk meg, félelmetes szörnyek, különös lények bukkannak fel és segítik, vagy éppenséggel veszélyeztetik a legújabb küldetés kimenetelét.
Lapszéli jegyzetek
A könyvről röviden
– A mitológia egy új oldalát mutatja meg,
– 480 oldalnyi kaland, veszély és harc,
– az új féistenek érdekesek, és izgalmasak (jobban tetszettek, mint az előző kötet hármasa)
Véleményem
Az első rész végén már utalt az író arra, hogy hol fogjuk végre megtalálni Percy-t: a római táborban. Mert igen, ilyen is van. A Neptunus fiában pedig végre mi is megismerhetjük, mennyire más a görög és a római tábor, és együtt fedezhetjük fel a római istenek, a Jupiter tábora, a katonaságszerű rend és fegyelem világát.
A regény különlegessége abban rejlik, hogy egy jól ismert karakteren keresztül ismerünk meg valami teljesen mást. A görög világ után a római mitológia komolyabb, ridegebb hangulata éles kontraszt, amit Riordan mesterien használ fel. Percy új csapattársakat kap: Hazel és Frank elsőre idegenek, de a történet során olyan szorossá válik a kapcsolatuk, hogy az olvasó is úgy érzi, régi barátokként kíséri őket végig az úton. Mindketten hordoznak magukban valami titkot, valamit, amitől mások – és mégis épp emiatt válnak nélkülözhetetlenné. Az előző rész új csapatához képest Hazelt és Franket hamar megkedveltem.
A könyv cselekménye ezúttal is egy veszélyes küldetés köré szerveződik – amely során a főhőseinknek nemcsak ellenségekkel, hanem önmagukkal is meg kell küzdeniük. A kaland Alaszkáig vezeti őket, és ahogy egyre északabbra jutnak, úgy sűrűsödnek a rejtélyek, a veszélyek és a múlt árnyai is. A tét nem kisebb, mint a halál és az élet egyensúlya – és mindez Riordan stílusában mégsem válik túl nyomasztóvá, mert mindig ott a finoman adagolt humor, a frappáns párbeszédek és az akciójelenetek sodrása. Milyen egyszerű lenne egy-egy ilyen küldetés amúgy, ha addig nem kéne vagy százszor élet-halál harcot vívniuk mindenféle szörnnyel xD De ezt imádom ezekben a regényekben, hogy az utolsó pillanatig izgulhatok, mert sose tudom, mi vár a következő oldalon.
"– Az élet csak azért értékes, mert véget ér, kölyök."
Az egyik személyes kedvenc karakterem ebben a kötetben Arion, a különös ló, aki nemcsak szupergyors, de van egyfajta arrogáns karizmája is, amitől lehetetlen nem mosolyogni minden jeleneténél. És persze ott van Ella, a kissé zavart, de szívből szerethető hárpia, akinek idézetekben beszélő elméje többször is kulcsfontosságúvá válik.
Riordan ezúttal is hozza a formáját: lendületes, szarkasztikus, de most talán egy kicsit komolyabb is. A Neptunus fia nemcsak egy kalandregény, hanem egy történet az önazonosság kereséséről, a bűntudat feldolgozásáról, és arról, hogyan találjuk meg a helyünket egy világban, ami elsőre idegennek tűnik. A három főszereplő nézőpontváltásai révén közel kerülünk hozzájuk: átéljük félelmeiket, bizonytalanságaikat, és velük együtt reméljük, hogy képesek lesznek túlnőni önmagukon.
"– Ez a micsoda… be van törve? – kérdezte Frank.
A ló dühösen felnyerített.
– Kétlem! – felelte Percy. – Azt nyerítette, hogy „halálra akarlak taposni, te kínai-kanadai óriáscsecsemő!”"
A regény 10–16 éves korosztály számára íródott, de Riordan írása most is képes áthidalni a korhatárokat. Felnőttként is meg lehet találni benne azokat a gondolatokat és érzelmi pontokat, amelyek miatt sokáig velünk marad.
Összességében a Neptunus fia izgalmas, fordulatos és érzelmes regény, amely egyszerre nevettet meg és gondolkodtat el. Számomra egyértelműen 5 csillagot ér, és alig várom, hogy folytassam a sorozatot. Ha szeretnél egy könyvet, amely elrepít egy különleges világba, és magával ragad az első oldaltól az utolsóig, akkor ezt mindenképp olvasd el!
Megjegyzések
Megjegyzés küldése